W ramach działań ostrowieckiej jednostki policji specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości majątkowej oraz przestępczości wśród nieletnich, doszło do zatrzymania 33-letniej sprawczyni. Kobieta ta jest oskarżona o pięciokrotne nielegalne dostanie się do konta bankowego oraz realizację zakupów online na sumę 250 złotych.

Śledczy ustalili, że mieszkańka Ostrowca Świętokrzyskiego podjęła również próby kolejnych transakcji, które jednak nie doszły do skutku z powodu zablokowania karty przez ofiarę włamania. Wobec zatrzymanej teraz grozi kara do 10 lat więzienia.

Zgromadzone przez policję informacje wskazują, że we wrześniu minionego roku, podejrzana skorzystała z nieuwagi 26-letniej kobiety, przebywającej w jej mieszkaniu, by sfotografować jej kartę bankomatową. Uzyskane w ten sposób dane pozwoliły jej na dokonanie pięciu transakcji internetowych, na łączną kwotę 250 złotych. Dodatkowo, 33-latka próbowała zrealizować jeszcze dwie transakcje na kwotę przekraczającą 500 złotych, które nie powiodły się z powodu zablokowania karty przez pokrzywdzoną.

Ostatecznie, kobieta usłyszała zarzuty dotyczące pięciu przypadków kradzieży z włamaniem oraz dwóch usiłowań kradzieży, za co grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: EW
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Źródło: https://ostrowiec-swietokrzyski.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024