Kradzieże aut 22.06.2026

Nietrzeźwy kierowca Honda zatrzymany w Ostrowcu Świętokrzyskim

39-latek z Ostrowca miał ponad 2,5 promila alkoholu, zatrzymany przez policję; grozi mu do 3 lat i zakaz prowadzenia.

Komenda Powiatowa Policji

Aleja 3 Maja 9, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie na drogach. W sobotę ostrowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który prowadził Hondę i miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem.

Około godziny 20 na ulicy Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonariusze zatrzymali kierującego Hondą. Okazało się, że to 39-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego; badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz o losie 39-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Źródło: policja.gov.pl

TC

Tomasz Chmielewski

Śledzi transport i bezpieczeństwo: od komunikacji po wypadki; stawia na potwierdzone informacje i precyzję.

Więcej artykułów →

Udostępnij: