Kierował VW po alkoholu w Kunowie – 35-latek zatrzymany
35-letni mieszkaniec gminy Kunów prowadził volkswagena mając blisko 1 promila alkoholu. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.
Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozwagę na drodze. Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub narkotyków to nie tylko złamanie przepisów, lecz także realne zagrożenie dla innych użytkowników. Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy, który kierował volkswagenem mając w organizmie blisko promila alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Około godziny 21 funkcjonariusze patrolujący rejon służbowy zauważyli pojazd stojący na przejściu dla pieszych. Silnik był uruchomiony, a w środku nikt nie przebywał. Po podjęciu czynności wyjaśniających ustalono, że kierowcą był 35-letni mieszkaniec gminy Kunów. Badanie alkomatem wykazało blisko promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko powstania tragicznego wypadku. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.
Opr. IPW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Źródło: policja.gov.pl