Ogólne 23.06.2026

Dzieci z Ostrowca Świętokrzyskiego odwiedziły ostrowiecką komendę

Dzieci z PSP 14 odwiedziły ostrowiecką komendę, by zobaczyć codzienną służbę, sprzęt i psa służbowego oraz poznać zasady bezpieczeństwa na drodze.

Komenda Powiatowa Policji

Aleja 3 Maja 9, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z opiekunami odwiedzili wczoraj Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas wizyty mieli możliwość przyjrzenia się na żywo codziennej służbie policjantów oraz zapoznać się z wyposażeniem używanym przez mundurowych.

W programie znalazły się prezentacje policjowego wyposażenia służby patrolowej oraz Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego wykorzystywanego przy obsłudze zdarzeń drogowych. Dzieci mogły także, na wybranych stanowiskach, usiąść w oznakowanym pojeździe.

Jednym z najciekawszych punktów była możliwość spotkania z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali posłuszeństwo i doskonałe wyszkolenie psa.

Zwiedzili także pomieszczenie z lustrem weneckim, gdzie dzieci mogły samodzielnie zobaczyć, jak działa ten mechanizm i do czego służy podczas policyjnych czynności. Funkcjonariusze wyjaśnili, w jaki sposób przeprowadza się okazania podejanych i dlaczego chronione są tożsamości świadków.

Na zakończenie wizyty mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i wręczyli odblaski. W tegorocznej akcji wakacyjnej Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie ogłoszono konkurs plastyczno-filmowy pn. Letni przeWODNIK, promujący bezpieczne zachowania podczas lata oraz aktywny tryb życia. Partnerami akcji są WOPR i PZU. Uczniowie opuszczali komendę ze szerokimi uśmiechami.

Źródło: policja.gov.pl

TC

Tomasz Chmielewski

Śledzi transport i bezpieczeństwo: od komunikacji po wypadki; stawia na potwierdzone informacje i precyzję.

Więcej artykułów →

Udostępnij: